Menu

Hoe kan jij helpen?

Help mee door te doneren
ASKV
bma00742
15 december 2025

ASKV in gesprek met Kamerleden over de gevolgen van strafbaarstelling

Op maandag 15 december vond het debat plaats over de strafbaarstelling van ongedocumenteerde mensen en de aanpassing die minister Van Weel heeft gepresenteerd. In de ochtend voorafgaand aan het debat was ASKV samen met bondgenoten van Stop de Asielwetten aanwezig bij de Tweede Kamer, samen met ongedocumenteerde mensen, hulpverleners, vrijwilligers en vertegenwoordigers van hulporganisaties.

ASKV en de bondgenoten van Stop de Asielwetten gingen met Kamerleden in gesprek en boden hen koffie aan om aandacht te vragen voor de gevolgen van de voorgestelde wetgeving. In deze gesprekken stond de dagelijkse praktijk centraal en de impact die de strafbaarstelling heeft op mensen en organisaties.

De boodschap aan Kamerleden was duidelijk. De aanpassing van minister Van Weel is een schijnoplossing. De strafbaarstelling van ongedocumenteerde mensen blijft bestaan en ook hulpverleners blijven strafbaar. Daarmee worden kwetsbare mensen verder gemarginaliseerd en komen hulpverleners en vrijwilligers in een onmogelijke positie terecht.

ASKV en de bondgenoten riepen Kamerleden op om zich uit te spreken tegen de strafbaarstelling van ongedocumenteerde mensen en tegen het strafbaar stellen van hulpverlening. Strafrecht biedt geen oplossing voor maatschappelijke problemen en leidt in de praktijk tot meer angst, meer onderduiken en minder veiligheid.

De brede aanwezigheid van ongedocumenteerde mensen, hulpverleners en maatschappelijke organisaties onderstreepte hoe groot de zorgen zijn. Het debat gaat niet alleen over wetgeving, maar ook over menselijkheid, solidariteit en de waarden waarop de samenleving is gebaseerd.

Meer informatie over deze wetgeving en over manieren om bij te dragen aan het verzet tegen deze plannen is te vinden op www.stopdeasielwetten.nl.

Fotoโ€™s: Bart Maat

Deel deze pagina